Blog

XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues për Konkursin Ndërkombëtar për Vijën Bregdetare të Qytetit të Vlorës

Author profile image
Projekti i Vijës Bregdetare të Vlorës. XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues.

U zhvillua finalja e konkursit ndërkombëtar për vijën bregdetare të qytetit te Vlores. Në këtë konkurs morën pjesë 96 projekte.

Projekti fitues u shpall projekti i studios nga Belgjika XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter. Ky projekt u shpall nga një juri ndërkombëtare.

Ky projekt shënon hapin e madh drejt Vlorës së shekullit të ri. Vlora është një vend i bukur i cili do të njihet si një nga portat më të bukura të Mesdheut. Ky projekt do ti jap jetë vijës bregdetare të qytetit të Vlorës, do të jetë një shembull qe do te ndiqet edhe në qytete të tjera. Vetëm një kompani projektimi do fitojë, por në të njëjtën kohë të gjithë të tjerët me idetë e tyre do te kenë dhënë një ndihmë të jashtëzakonshme. Ky projekt eshte cilësuar si projekti i Vlorës së shekullit të ri.

Faza e parë  e konkursit përfundoi me përzgjedhjen nga një juri ndërkombëtare të 5 propozimeve më të mira, mes 45 propozimeve të paraqitura. 5 propozimet e përzgjedhura prezantuan në Vlorë, projektet e tyre përpara Jurisë Ndërkombëtare Finale dhe qytetarëve të Vlorës.

Të përzgjedhurit që do të prezantonin propozimet e tyre përpara publikut të Vlorës, ishin:

L’AUC Paris, përfaqësuar nga Djamel Klouche, Francë

DOGMA, përfaqësuar nga Martino Tattara, Belgjikë – Itali

HFF, përfaqësuar nga Simon Hartmann, Zvicër

MBAS, përfaqësuar nga Matthias Bauer, Gjermani

XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter, Belgjikë

apartamente me qera ne Vlore

Century21 Danushi

shtepi pushimi ne vlore Real-Estate in vlora

apartament ne shitje ne vlotre apartamente pushimi ne vlore

banes per shitje ne vlore apartamente per shitje ne Vlore

apartament per shitje ne vlore apartament me qera ne vlore

apartament per qera ne vlore banesa me qera ne vlore

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande

Apartament per shitje ne Vlore

Author profile image
Apartament i mobiluar ne Vlore per qera 05

Apartament i mobiluar shitet ne Vlore ne qender. Plotesisht i mobiluar me mobilim modern. Disponon dhome ndenje me kend kuzhine te hapur, korridor, dhome gjumi, tualet dhe ballkon me pamje te Bulevardit Ismail Qemal.

Kontaktoni agjentin imobiliar per mer shume informacion. Telefon: +355 33 205 821, email: info@rentalsinalbania.com

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog

Apartament per shitje ne Vlore Okazion 400€/m2 prane detit

Author profile image
Apartamente per shitje Vlore

Apartament per shitje ne Vlore prane plazhit. Okazion 30000 eur – 75.6 m2 ne bregdet! Disponon dhome ndenje dhe kend kuzhine te hapur, dhome gjumi, tualet, korridor dhe ballkon me dalje ne sallon. Pozicionohet ne katin e dyte te nje rezidence te re te perfunduar vetem 100 metra larg detit. Rezidenca ka punime cilesore, disponon ashensor dhe administrim. Apartamenti per shitje disponon certifikaten e pronesise.

Per informacion me te detajuar ju lutem kontaktoni Agjencine CENTURY 21 Danushi ne tel. +355 33 205 821.

Category : Blog &Prona Rezidenciale

CENTURY 21 Danushi ne Panairin Realex ne Prishtine Mars 2012

Author profile image

Century21Danushi Real Estate pjesmarres ne Panair Prishtine Century21Danushi Real Estate pjesmarres ne Panair Prishtine 3Century21Danushi Real Estate pjesmarres ne Panair Prishtine 2

CENTURY 21 Danushi ne Panairin Realex ne Prishtine Mars 2012.

Ne ambjentet e Hotelit Swis Diamond ne Prishtine nga data1-3 Mars 2012 u zhvillua panairi i Real Estate i organizuar nga kompania REALEX. Ne kete panair mori pjese dhe zyra jone CENTURY21Danushi e cila prezantoi ne kete panair pasurite e paluajteshme te Rivieres se Jugut te Shqiperise si apartamente per shitje, toka per shitje, vila, si dhe mundesi investimi ne bregdetin e bukur te Vlores. Stenda e zyres sone u vizitua nga pjesemaresit ne kete panair te cilet treguan mjaft interesim per te investuar ne bregdetin e Vlores sidomos per blerje te apartamenteve, toka , vila, si dhe per shtepi pushimi dhe apartamente me qera sezonale. Gjithashtu interesim pati dhe nga zyrat Real Estate qe operojne ne Kosove per te bashkepunuar me zyren tone.

Category : Blog

CENTURY 21 Danushi në Panairin A Place in the Sun Birmingham, UK

Author profile image

A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore 4 A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore 3 A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore 2 A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore 1 A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore A Place in The Sun Angli me CENTURY 21 Danushi Vlore 5

CENTURY 21 Danushi merr pjese ne Panairin A Place in the Sun Birmingham, UK.

28-30  Shtator 2012,

Edicioni i 17- te i ketij panairi u zhvillua ne Qendren nderkombetare te Panaireve ne Birmingham, ku per here te pare, e perfaqesuar nga CENTURY 21 Albania me CENTURY 21 Danushi,  Shqiperia u prezantua si destinacioni I ri per vizitoret perkrah kompanive real estate nga Franca, Spanja, Portugalia, Greqia, Italia, Turqia, Qipro,Florida (USA),Zvicera, Hollande etj…

Ky panair vleresohet si nje nga panairet me te medhenj dhe me cilesor per sa i perket prezences se bleresve dhe investuesve potenciale te pronave jashte kufijeve te UK.

Kete fakt e vertetoi dhe organizimi mjaft cilesor i organizatoreve si dhe prania e zyrave shume prestigjoze te shteteve te mesiperme.

Panairi u vizitua nga rreth 5000 vizitore gjate 3 diteve te panairit.

Interesim pati per stenden e Shqiperise e cila u reklamua si destinacion i ri nga organizatoret e panairit.

Rreth 400 vizitore ndaluan ne stenden mjaft terheqese te CENTURY 21 Albania.

Foto me Amanda LampEstate Agents nga CENTURY 21 Danushi prezantuan pasuri te paluajtshme ne rivieren e jugut te Shqiperise nga Vlora ne Sarande kryesisht apartamente ne bregdet, komplekse rezidenciale vilash, shtepi private, toka, etj.

I rendesishem ishte fakti qe vizitoret moren informacion te plote nga profesioniste te sektorit per mundesite dhe procedurat e blerjes se pasurive te paluajtshme ne Shqiperi.

Category : Blog

CENTURY 21 Danushi ne panairin Realex Tirane ne Shtator 2011

Author profile image

Century21Danushi ne Vlore Agjenci Imobiliare 3 Century21Danushi ne Vlore Agjenci Imobiliare Century21Danushi ne Vlore Agjenci Imobiliare 1

CENTURY 21  Danushi ne panairin Realex Tirane, ne Shtator 2011.

Nga data 8-11 Shtator 2011 ne ambjentet e Pallatit te Kongreseve ne Tiranee u zhvillua panairi per pasurite e paluajteshme dhe ndertimin.Ne kete panair moren pjese agjensi te ndermejetsimit te pasurive te paluajteshme si dhe firma ndertimi nga Shqiperia.Ne panair mori pjese dhe agjensia jone CENTURY 21 Danushi si pjese e kompanise me te madhe ne Shqiperi ne fushen e ndermjetsimit te pasurive te paluajteshme Century21Albania.

CENTURY 21 Danushi prezantoi ne kete panair apartamente per shitje,vila per shitje,toka dhe troje per shitje,komerciale,projekte te reja,apartamente me qera,apartamente dhe shtepi per pushime,ne bregdetin e Vlores dhe te jugut te Shqiperise.Stenda jone pati ineres te vecante nga vizitoret si vendas dhe te huaj pasi sic rezulton investitore te ndryshem e shohin me interes te vecante bregdetin e Vlores dhe te jugut te Shqiperise kjo dhe per faktin e bukurise dhe natyres se vecante qe ofron ky bregdet.

Category : Blog

Prezantimi i zyres CENTURY 21 Danushi me Shoqaten e Ndertuesve Vlore

Author profile image

CENTURY21Danushi Agjenci Imobiliare ne Vlore Shqiperi 2307 CENTURY21Danushi Agjenci Imobiliare ne Vlore Shqiperi 2305 CENTURY21Danushi Agjenci Imobiliare ne Vlore Shqiperi 2308

Prezantimi i zyres CENTURY 21 Danushi me Shoqaten e Ndertuesve Vlore.

CENTURY 21 Danushi do të vazhdoje në traditën e krijuar tashmë edhe në Shqiperi nga zyrat e tjera CENTURY 21 Albania duke i dhënë shërbim të plotë e asistencë klientëve të tij në Real Estate në qytetin e Vlores por edhe më gjerë duke bashkëvepruar me rrjetin e zyrave ekzistuese CENTURY 21 Albania. Hapja e kësaj zyre përbën një eveniment të rëndësishëm jo vetëm për CENTURY 21 Albania dhe zyrat e rrjetit të tij por edhe per komunitetin e këtij qyteti te mrekullueshem që tashmë do të kenë një shërbim cilësor për të plotësuar kërkesat e tyre në Real Estate.                            Pjesё e kёtij takimi ishte ekspertiza dhe njohuritё mbi pasuritё e patundshme nga 73 vende dhe rajone të botës.                                   Rrjeti  ka 121.000 agjentë të shpërndarë në më shumë se 8.000 agjensi imobiliare.Shpresojmë që bizneset e reja dhe ato ekzistuese nga Vlora apo mё gjerë, kolegё tё sё njëjtës fushë apo të lidhura me tregun imobiliar të kenë mundësinë që të komunikojnë gjerësisht dhe sinqerisht. Te jesh pjese e Century 21 do te thote te jesh pjesëtar i sistemit Franchize te kompanisë më të madhe të pasurive të paluajtshme në botë.

Hapja e zyres CENTURY 21 Danushi ne Vlore u prezantua me aktivitetin e organizuar nga Century 21 Albania per promovimin e akivitetit te kesaj kompanie, me Dhomen e Trgetise dhe Industrise Vlore si dhe Shoqates se Ndertuesve Vlore .

Ne kete takim ku moren pjese subjektet dhe aktoret me te rendesishem te biznesit ne Vlore  u duk qarte interesimi i te gjithe te pranishmeve ne njohjen e aktivitetit te Century 21 Albania dhe bashkepunimit me interes te perbashket.

Te gjithe pjesmarresit ne takim mirepriten dhe e vleresuan shume hapjen e zyres Century 21 Danushi si nje sipermarrje ne kohen e duhur dhe nje domosdoshmeri ne tregun e pasurive te paluajteshme, natyrisht duke e vleresuar dhe si nje mundesi e mire ne funksion te biznesit dhe interesave te tyre.

Pas njё prezantimi tё detajuar të kompanisë Century 21  Danushi dhe sherbimeve te ndermjetesimit  qe kjo agjenci do t’ju ofroje, u shperndane revista broshura,kartvizita. Me pas nje koktej per te ftuarit.

Category : Blog

Procesi i kryerjes së një transaksioni kërkon Profesionistë të Pronave

Author profile image

century 21 danushi agjent shitblerje prona ne Vlore

Blerja e një shtëpie të re, është një ndër gëzimet e veçanta që një çift i ri apo një familje përjeton në jetën e saj. Por, jo gjithmonë kërkimi i një banese rezulton me sukses.

Mes ofertave të shumta dhe pamundësisë suaj për t’i vizituar të gjitha, lind domosdoshmëria e ndihmës nga një ekspert në këtë fushë i cili është agjenti i pronave të patundshme.

Nëse kontaktoni një agjenci imobiliare apo agjentë, është e dobishme që të keni disa udhëzime të përgjithshme; Sigurohuni që të zgjidhni një profesionist të pasurive të patundshme, i cili:

a)  Punon me kohë të plotë. Ndërkohë, ka shumë agjentë real estate të cilët punojnë me kohë të pjesshme, është e këshillueshme të zgjidhni një profesionistë me kohë të plotë ose agjent. Nëse ju zgjidhni një person i cili merret me transaksionet e pasurive të patundshme vetëm në fundjavë ose disa ditë në javë, ju rrezikoni të humbisni mundësi të shumta.

b)  Ka përvojë. Sigurohuni, duke marrë një profesionist të pasurive të patundshme me përvojë. Pyesni atë, se sa transaksione të pasurive të patundshme kryen apo merr përsipër të mbyll në përgjithësi gjatë vitit. Sa më i kalitur profesionalisht të jetë agjenti real estate, aq më i shpejtë do të jetë transaksioni.

c)  Është i komunikueshëm dhe i besueshëm. Ashtu si me çdo marrëdhënie tjetër biznesi, agjenti juaj duhet të jetë dikush me të cilin ju ndjeheni rehat. Ai ose ajo duhet të jetë i sigurt, i lehtë për të komunikuar dhe i besueshëm. Ky person do të luajë një rol të madh në të ardhmen e biznesit tuaj, prandaj sigurohuni që të angazhoheni me dikë që ka një ide të qartë të qëllimeve të biznesit tuaj.

d)  Punon me kontrata. Përpiquni që gjatë përzgjedhjes së agjentit tuaj, të përzgjidhni atë më profesionistin i cili operon me kontrata dhe rregulla të qarta të cilat mbrojnë dhe i shërbejnë të dyja palëve si blerësit dhe shitësit.

e)  Ka prona dhe akses në web. Bota e pasurive të patundshme në gjithë botën ka ecur mbi fuqinë e Web-it. Në ditët e sotme, interneti është mënyra më e shpejt me të cilën ju mund të punoni apo në rastin tonë të gjeni një pronë. Prandaj sigurohuni që të bashkëpunoni me një profesionist të pasurive të patundshme i cili ka një faqe web me standarde dhe funksionale.

Category : Blog

RentalsinAlbania.com pjese e CENTURY 21 Danushi tashme on line per reklamimin e prones tuaj

Author profile image
Agjencia century 21 danushi

Agjencia century 21 danushi CENTURY 21 Danushi Real Estate & Rental Agjenci pjese e rrjetit më të madh të Agjencive Real Estate në Shqipëri CENTURY 21 Albania, ju mban të përditësuar mbi ofertat më të mira mbi tregun e Pronave të Patundshme. Për të botuar dhe promovuar pronën tuaj pa pagesë, kontaktoni me agjencinë CENTURY 21 Danushi me adrese Uji i Ftohte ne Vlore Shqiperi: nëpërmjet telefonit +355 33 205 821, nga ora 09:00-20:00, e-mail :   info@century21danushi.com    

Category : Blog

Shtepi pushimi ne Vlore

Author profile image
Shtepi pushimi ne Vlore

Shtepi pushimi ne Vlore. Apartamente plotesisht te pajisur me qera per te kaluar pushimet familjare ne bregdetit e mrekullueshem te Vlores. Siperfaqe te ndryshme ne varesi te kerkeses tuaj. Pozicionohen ne zonen e shetitores ne bregdet, ne Radhime, Orikum,  Himare, Qeparo, Sarande. Per te pare mundesite e shumta zgjidhni Shtepi pushimi tek Kategoria ne dritaren e kerkimit te pronave ne faqen e pare te websit.

Email: info@rentalsinalbania.com

Tel. Zyre: +355 332 058 21

Cel.: +355 69 51 96 069

Category : Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande

Agjenci Imobiliare ne Vlore – Danushi Real Estate

Author profile image
Living room with fire place

Agjenci Imobiliare ne Vlore – Danushi Real Estate.

Category : Blog

Apartament per shitje ne Vlore zona bregdetare

Author profile image
Apartament per shitje ne Vlore zona bregdetare

Apartament per shitje ne Vlore ne zonen Uji i Ftohte. Rezidence e re e perfunduar me ashensor vetem 30 metra larg plazhit. Rezidenca pozicionohet ne vijen e pare te ndertimin me pamje te plote te detit. Disponon sallon dhe kuzhine te hapur, dhopme gjumi, tualet me dush, korridor dhe ballkon me pamje te detit. Apartamenti shitet i mobiluar, me 2 kondicioner te instaluar ne dhomat e apartamentit. Zone turistike dhe shume e preferuar per banim.
Investoni sot per shtepine tuaj ne bregdet.
Per me shume informacion kontaktoni agjentin imobiliar ne tel. +355 33 205 821.

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog