Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores – Sarande

XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues për Konkursin Ndërkombëtar për Vijën Bregdetare të Qytetit të Vlorës

Author profile image
Projekti i Vijës Bregdetare të Vlorës. XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues.

U zhvillua finalja e konkursit ndërkombëtar për vijën bregdetare të qytetit te Vlores. Në këtë konkurs morën pjesë 96 projekte.

Projekti fitues u shpall projekti i studios nga Belgjika XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter. Ky projekt u shpall nga një juri ndërkombëtare.

Ky projekt shënon hapin e madh drejt Vlorës së shekullit të ri. Vlora është një vend i bukur i cili do të njihet si një nga portat më të bukura të Mesdheut. Ky projekt do ti jap jetë vijës bregdetare të qytetit të Vlorës, do të jetë një shembull qe do te ndiqet edhe në qytete të tjera. Vetëm një kompani projektimi do fitojë, por në të njëjtën kohë të gjithë të tjerët me idetë e tyre do te kenë dhënë një ndihmë të jashtëzakonshme. Ky projekt eshte cilësuar si projekti i Vlorës së shekullit të ri.

Faza e parë  e konkursit përfundoi me përzgjedhjen nga një juri ndërkombëtare të 5 propozimeve më të mira, mes 45 propozimeve të paraqitura. 5 propozimet e përzgjedhura prezantuan në Vlorë, projektet e tyre përpara Jurisë Ndërkombëtare Finale dhe qytetarëve të Vlorës.

Të përzgjedhurit që do të prezantonin propozimet e tyre përpara publikut të Vlorës, ishin:

L’AUC Paris, përfaqësuar nga Djamel Klouche, Francë

DOGMA, përfaqësuar nga Martino Tattara, Belgjikë – Itali

HFF, përfaqësuar nga Simon Hartmann, Zvicër

MBAS, përfaqësuar nga Matthias Bauer, Gjermani

XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter, Belgjikë

apartamente me qera ne Vlore

Century21 Danushi

shtepi pushimi ne vlore Real-Estate in vlora

apartament ne shitje ne vlotre apartamente pushimi ne vlore

banes per shitje ne vlore apartamente per shitje ne Vlore

apartament per shitje ne vlore apartament me qera ne vlore

apartament per qera ne vlore banesa me qera ne vlore

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande

Apartament per shitje ne Vlore

Author profile image
Apartament i mobiluar ne Vlore per qera 05

Apartament i mobiluar shitet ne Vlore ne qender. Plotesisht i mobiluar me mobilim modern. Disponon dhome ndenje me kend kuzhine te hapur, korridor, dhome gjumi, tualet dhe ballkon me pamje te Bulevardit Ismail Qemal.

Kontaktoni agjentin imobiliar per mer shume informacion. Telefon: +355 33 205 821, email: info@rentalsinalbania.com

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog

Apartament per shitje ne Vlore zona bregdetare

Author profile image
Apartament per shitje ne Vlore zona bregdetare

Apartament per shitje ne Vlore ne zonen Uji i Ftohte. Rezidence e re e perfunduar me ashensor vetem 30 metra larg plazhit. Rezidenca pozicionohet ne vijen e pare te ndertimin me pamje te plote te detit. Disponon sallon dhe kuzhine te hapur, dhopme gjumi, tualet me dush, korridor dhe ballkon me pamje te detit. Apartamenti shitet i mobiluar, me 2 kondicioner te instaluar ne dhomat e apartamentit. Zone turistike dhe shume e preferuar per banim.
Investoni sot per shtepine tuaj ne bregdet.
Per me shume informacion kontaktoni agjentin imobiliar ne tel. +355 33 205 821.

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog