Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore – Sarande

XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues për Konkursin Ndërkombëtar për Vijën Bregdetare të Qytetit të Vlorës

Author profile image
Projekti i Vijës Bregdetare të Vlorës. XDGA Studio nga Belgjika, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter u shpall fitues.

U zhvillua finalja e konkursit ndërkombëtar për vijën bregdetare të qytetit te Vlores. Në këtë konkurs morën pjesë 96 projekte.

Projekti fitues u shpall projekti i studios nga Belgjika XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter. Ky projekt u shpall nga një juri ndërkombëtare.

Ky projekt shënon hapin e madh drejt Vlorës së shekullit të ri. Vlora është një vend i bukur i cili do të njihet si një nga portat më të bukura të Mesdheut. Ky projekt do ti jap jetë vijës bregdetare të qytetit të Vlorës, do të jetë një shembull qe do te ndiqet edhe në qytete të tjera. Vetëm një kompani projektimi do fitojë, por në të njëjtën kohë të gjithë të tjerët me idetë e tyre do te kenë dhënë një ndihmë të jashtëzakonshme. Ky projekt eshte cilësuar si projekti i Vlorës së shekullit të ri.

Faza e parë  e konkursit përfundoi me përzgjedhjen nga një juri ndërkombëtare të 5 propozimeve më të mira, mes 45 propozimeve të paraqitura. 5 propozimet e përzgjedhura prezantuan në Vlorë, projektet e tyre përpara Jurisë Ndërkombëtare Finale dhe qytetarëve të Vlorës.

Të përzgjedhurit që do të prezantonin propozimet e tyre përpara publikut të Vlorës, ishin:

L’AUC Paris, përfaqësuar nga Djamel Klouche, Francë

DOGMA, përfaqësuar nga Martino Tattara, Belgjikë – Itali

HFF, përfaqësuar nga Simon Hartmann, Zvicër

MBAS, përfaqësuar nga Matthias Bauer, Gjermani

XDGA, përfaqësuar nga Xaveer de Geyter, Belgjikë

apartamente me qera ne Vlore

Century21 Danushi

shtepi pushimi ne vlore Real-Estate in vlora

apartament ne shitje ne vlotre apartamente pushimi ne vlore

banes per shitje ne vlore apartamente per shitje ne Vlore

apartament per shitje ne vlore apartament me qera ne vlore

apartament per qera ne vlore banesa me qera ne vlore

Category : Apartamente per shitje ne Rajonin e Vlores - Sarande &Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande

Shtepi pushimi ne Vlore

Author profile image
Shtepi pushimi ne Vlore

Shtepi pushimi ne Vlore. Apartamente plotesisht te pajisur me qera per te kaluar pushimet familjare ne bregdetit e mrekullueshem te Vlores. Siperfaqe te ndryshme ne varesi te kerkeses tuaj. Pozicionohen ne zonen e shetitores ne bregdet, ne Radhime, Orikum,  Himare, Qeparo, Sarande. Per te pare mundesite e shumta zgjidhni Shtepi pushimi tek Kategoria ne dritaren e kerkimit te pronave ne faqen e pare te websit.

Email: info@rentalsinalbania.com

Tel. Zyre: +355 332 058 21

Cel.: +355 69 51 96 069

Category : Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande

Shtepi Pushimi ne Vlore – Apartamente per Qera ne Vlore

Author profile image
Shtepi Pushimi ne Vlore - Apartamente per Qera ne Vlore

Apartament pushimi me qera ne Vlore ne Ujin e Ftohte. Banesa ndodhet ne shetitoren prane detit ne kompleksin e ri te pallateve prane Akademise se Marines.Pozicionohet ne katin e 4 te nje objekti me ashensor dhe administrim. Mobilim modern. Perbehet nga 2 dhoma gjumi, 1 sallon dhe kend kuzhine,2 tualete,2 ballkone me pamje te mrekullueshme te detit, Gadishullit te Karaburunit dhe Ishullit te Sazanit. Zona ofron mundesi argetimi si bar, restorante me gatim tradicional dhe prodhime peshku, Karaoke pub dhe Kend lojrash bar per familjaret, Market. Vetem 10 min. ne kembe pergjate shetitores ju mund te vizitoni Muzeun e Pavaresise.

Rezervoni tani pushimet per familjen tuaj per vetem 35 euro ne dite.

Category : Blog &Shtepi pushimi & Apartamente per Qera ne Vlore - Sarande